Hakkımızda (About us)

agfolab-muhur

Yaklaşımlarımız

Politikamız ve hedeflerimiz

AGFO olarak gıda, tarım, hayvancılık, su ürünleri ve yem sektörlerinin hizmetindeyiz. Amacımız güvenli ve sürdürülebilir gıda üretimine katkı sağlamak. Farklılıklarımızı ortaya koyarak katma değerli hizmetler sunmaktır.  AGFO kurulduğundan beri hizmet kalitesini ve çeşitliliğini müşteri odaklı olarak geliştirmeyi ana amaçlarından biri yapmıştır. Bu çerçevede AGFOCERT Türkiye'de ilk GLOBALG.A.P. Su Ürünleri, CFM, CoC, ASC Su Ürünleri ve MSC CoC akreditasyonlarını alan kuruluş olmuştur.  Şimdi ise AGFOLAB bölümümüzü açarak ISO/IEC 17025 akreditasyon çalışmalarımızı Bentik Fauna Analizi kapsamında başlattık.

Hikayemiz

AGFOCERT 2005 yılında yılında Anahtar Mühendislik Ltd Şti. adıyla Cemal G. Kara tarafından kurulmuştur. 2011 yılında ismi AGFOCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme Ltd. Şti. olarak değiştirilmiştir. AGriculture ve FOod kelimelerinin baştan iki harfleri ismimizi oluşturmaktadır. Uzman kadrosu ile GlobalG.A.P Su Ürünleri, Karma Yem (CFM), CoC, ASC Su Ürünleri, MSC CoC, konularında akredite belgelendirme ve denetim hizmetleri vermektedir. Bugüne kadar birçok köklü firmanın denetleme ve belgelendirme süreçlerini tamamlamış olmaktan gurur duyuyoruz. Kaliteli, özgün, çözüm odaklı ve daha da tecrübeli bir şekilde sizlerin hizmetindeyiz.
Şimdi ise AGFOLAB ismi ile Bentik Fauna , trofik durum ve çeşitli kimyasal testlerini IAS tarafından verilmiş ISO/IEC 17025:2017 akreditasyonumuz altında gerçekleştiriyoruz.

Our approach

Our policy and objectives

As AGFO we are at the service of food, agriculture, animal husbandry, aquaculture and feed sectors. Our goal is to contribute to safe and sustainable food production. Providing value added services by revealing our differences. Since its foundation, AGFO has made it one of its main objectives to develop customer-oriented quality and diversity of services. In this context AGFOCERT is first in getting GLOBALG.A.P  Aquaculture, CFM, CoC, ASC Aquaculture and MSC CoC accreditations in Turkey. We also have AGFOLAB department and accredited according to ISO / IEC 17025 standard for benthic fauna, trophic status assessment and various chemical analyses.

 

Our Story :

AGFOCERT was established in 2005 as Anahtar Muhendislik Ltd. Sti by Cemal G. Kara. In 2011, its name has been converted into AGFO Teknik Kontrol ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Sti. . The first two letters of the words AGriculture and FOod form our name. With our expert staff we provide accredited certification and inspection services on Agriculture, Aquaculture, Compound Feed (CFM), CoC, ASC Aquaculture and MSC CoC. We are proud to have completed the auditing and certification processes of many well-established companies. We are at your service with quality, original, solution oriented and even more experienced. Now we are accredited for benthic fauna, trophic status, total phosphorus, chlorophyl-A and secchi disk test under ISO/IEC 17025:2017 accreditation by IAS.

Ekibimiz

Ekibimiz enerjik, tecrübeli ve adanmış ,doğa, sürdürülebilirlik ve gıda güvenliği konusunda üst düzey bilince sahip, katma değer üretme ruhunu taşıyan bir kadroya sahibiz.

00-ck-profile

Cemal G. Kara

Kurucu & Genel Müdür

ODTÜ Gıda Mühendisliği bölümünde lisans, Marmara Üniversitesinde Toplam Kalite Yönetimi konusunda yüksek lisans eğitimini tamamlamış olan Cemal G. Kara, bir çok işletmede görev almış ve danışmanlık hizmetlerinde bulunmuştur. Uzmanımız, çeşitli belgelendirme kuruluşlarına bağlı olarak yüzlerce kuruluşun ISO 9000 , ISO 10002, ISO 14001, ISO 22000, BRC, IFS, FSSC 22000 ve HACCP belgelendirme tetkiklerini gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda AGFOCERT ‘in yönetici ortağıdır.Şu an ISO 9001, ISO 14001, ISO 10002, ISO 22000, FSSC 22000, BRC ve IFS Baş Tetkikçisidir.

cagdascelik

Çağdaş Çelik

Laboratuar Müdürü

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliğini bitiren Çağdaş Çelik Deniz Biyolojisi üzerine master yapmıştır. Stajını Su ürünleri yetiştiriciliği ve işlemesi üzerine Alaska'da tamamladıktan sonra masterında deniz biyolojisine yönelip İspanya'da Bentik omurgasızlar üzerine bazı çalışmalarda görev almış, RV K. Piri Reis ve R/V Yunus S Araştırma Gemilerinde Bentik omurgasızlar üzerine çalışmalar yapmıştır. Aynı zamanda GLOBALG.A.P. Su Ürünleri, Karma Yem Üretimi ve COC denetçisidir. GLOBALG.A.P. , ASC ve MSC programlarının yöneticiliğini yürütmektedir.

Sonraki adımlar...

Çok yakında bentik fauna analizleri konusunda ISO/IEC 17025 akreditasyonuna sahip Türkiye'de ilk kuruluş olmayı amaçlıyoruz.  Hem GLOBALG.A.P. Su Ürünleri (versiyon 5'ten itibaren) hem de ASC Su Ürünleri standartları bu analizleri talep ediyor. ASC , analizlerin akredite laboratuar tarafından yapılmasını istiyor.

Bizi arayın..

AGFOLAB kimdir (Who is AGFOLAB)?

Yaklaşımlarımız Politikamız ve hedeflerimiz AGFO olarak gıda, tarım, hayvancılık, su ürünleri ve yem sektörlerinin hizmetindeyiz. Amacımız güvenli ve sürdürülebilir gıda üretimine katkı sağlamak. Farklılıklarımızı ortaya koyarak katma değerli hizmetler sunmaktır.  AGFO kurulduğundan beri hizmet kalitesini ve çeşitliliğini müşteri odaklı olarak geliştirmeyi ana amaçlarından biri yapmıştır. Bu çerçevede AGFOCERT Türkiye’de ilk GLOBALG.A.P. Su Ürünleri, CFM, CoC, …

Personel Yeterliliği (Qualification of Our Team)

Yaklaşımlarımız Politikamız ve hedeflerimiz AGFO olarak gıda, tarım, hayvancılık, su ürünleri ve yem sektörlerinin hizmetindeyiz. Amacımız güvenli ve sürdürülebilir gıda üretimine katkı sağlamak. Farklılıklarımızı ortaya koyarak katma değerli hizmetler sunmaktır.  AGFO kurulduğundan beri hizmet kalitesini ve çeşitliliğini müşteri odaklı olarak geliştirmeyi ana amaçlarından biri yapmıştır. Bu çerçevede AGFOCERT Türkiye’de ilk GLOBALG.A.P. Su Ürünleri, CFM, CoC, …